Základní informace

Boskovické stezky
Přijeďte si vyzkoušet singltraily pro vyznavače terénní cyklistiky o celkové délce 9,61 km, které se nacházejí 2,5 km severovýchodně od centra města Boskovice v prostoru smíšeného lesa Doubravy poblíž Westernového městečka. Traily jsou součástí areálu Sportpark Boskovice a dostaly název Boskovické stezky.
Stezky jsou odstupňovány do tří úrovní náročnosti a odpovídající obtížnost tak naleznou jak začínající cyklisté, rodiny s dětmi, tak i zkušenější jezdci. Úplní začátečníci si mohou nejdříve vyzkoušet jízdu přes terénní boule na pumptracku
Singltraily začínají i končí v areálu Sportparku Boskovice a mají charakter okruhů. Začátky, konce a křížení trailů jsou vyznačeny dřevěnými sloupky se štítky s číslem trailu.

V případě nehody
Při jízdě na stezkách může dojít k nehodě a zranění. V takovém případě volejte 112 nebo 155. Při volání uveďte číslo trailu, u kterého se nacházíte. Pro snazší určení polohy zraněného na stezkách slouží dřevěné sloupky se štítky s červeným křížem s pořadovým číslem 1 až 10.
Každý jezdec je povinen v případě potřeby poskytnout zraněnému jezdci, případně jiné osobě první pomoc, přivolat lékařskou pomoc, případně příslušníky Hasičského záchranného sboru nebo policie a ohlásit uvedenou skutečnosti provozovateli Areálu.
Vždy u sebe při jízdě na stezkách mějte nabitý mobilní telefon pro volání tísňové linky. K tomuto účelu pro včasnou detekci místa zraněné osoby je jako mimořádně efektivní doporučeno využití aplikace „ZÁCHRANKA" pro mobilní telefony.